My všichni ve společnosti AUTODIAGNOSTIKA KLOC, s.r.o. (dále jen „společnost“) usilujeme o nejvyšší standardy profesionálního i osobního jednání v souladu s platnými právními i morálními normami. Tímto etickým kodexem se zavazujeme, že budeme vždy dodržovat nejen obecná morální pravidla a právní předpisy České republiky, ale i zde formulované zásady a standardy vůči všem subjektům v rámci obchodních a pracovněprávních vztahů. Usilujeme o nejvyšší standardy osobního a profesionálního jednání, které nám umožňují zasloužit si důvěru našich zákazníků.
Tento kodex stanovuje hlavní zásady našeho jednání a jednání našich zaměstnanců jak uvnitř naší organizace, tak navenek vůči našim obchodním partnerům, dodavatelům, zákazníkům, představitelům státní a veřejné správy a ostatním organizacím, a samozřejmě všem občanům a skupinám obyvatel České republiky, jakožto společenskému okolí.
Nejen zaměstnanci společnosti, ale i další fyzické osoby jednající jménem společnosti, jsou bez výjimky povinni dodržovat vysokou úroveň obchodní etiky a morální standard. Všem bez rozdílu umožňujeme, kdykoliv oznámit formou stížnosti, upozornění na neetické jednání či protiprávní jednání naší společnosti.
Zavazujeme se podnikat v souladu s právními předpisy České republiky a nadřazenými směrnicemi, rozhodnutími a doporučeními Evropské unie. Za své podnikatelské aktivity přijímáme plnou odpovědnost.
Zároveň požadujeme, aby spolupracující třetí strany, jako jsou dodavatelé a obchodní partneři vč. externích technických poradců a školitelů, respektovali zásady tohoto etického kodexu společnosti.
Striktně se vymezujeme proti následujícímu seznamu činností, které považujeme za neetické, neprofesionální až nelegální. Cíleně tak v etickém kodexu identifikujeme klíčové problémové oblasti, se kterými se ze zkušeností našich zákazníků denně setkáváme a se kterými nesouhlasíme.
V rámci dodavatelsko-odběratelských vztahů se společnost zříká jakékoliv spolupráce s fyzickými nebo právnickými osobami, které nerespektují výše uvedené. Pokud nastane konfliktní situace se zaměstnancem, bude toto pochybení považováno za porušení pracovní disciplíny ve smyslu Zákoníku práce.
Poslední revize tohoto dokumentu:
dne 1. ledna 2020