Vítejte na autodiagnostik.cz. Můžete se

Back to Top


Vážení návštěvníci,
objednávky prosíme nyní pouze telefonicky na bezplatné lince 800 66 44 66, nebo na E-mailové adrese jarkovska@autodiagnostik.cz.

Právě migrujeme na nový internetový obchod. Omlouváme se za případné zdržení.


Vysokonapěťové kleště HVC95

Podrobnosti

Vysokonapěťové kleště HVC95

Vysokonapěťové snímací kleště HVC95 slouží pro měření na VN části zapalování zážehových spalovacích motorů. Pomocí kleští lze zobrazit průběh napětí na sekundární části indukční cívky (tzv. kapacitní kleště) nebo pro měření otáček a synchronizaci osciloskopu lze přepnout kleště na iduktivní snímání. Výhodou kleští je velký otvor pro obejmutí až 15 mm silného kabelu. Kleště obejmou tedy i kabely v tzv. husím krku, jako jsou například na vozech Opel a podobně.

Připojení

Pro kapacitní snímání se kleště nacvaknou na vysokonapěťový zapalovací kabel co nejblíže k zapalovací svíčce (při snímání jednotlivých válců) nebo na kabel mezi indukční cívkou a rozdělovačem. Polarita není rozhodující. Pro induktivní snímání se kleště nacvaknou do kteréhokoli místa, ale je třeba kleště otočit tak, aby snímaný impuls byl co největší. Kleště se připojují k osciloskopu nebo otáčkoměru pomocí BNC konektoru (verze A) nebo banánků (verze B).

Přepínačem na vrchu kleští se volí kapacitní snímání (CAPACITIVE), induktivní snímání (INDUCTIVE) nebo vypnutí snímání (OFF).

Příklad použití

Snímací kleště HVC95 jsou vhodné jako snímač otáček (induktivní snímání), snímání průběhu vysokého napětí (kapacitní snímání) nebo snímání okamžiku zážehu (osciloskopicky, stroboskopem,...).
Hledání poruch ve spalování a zapalování zážehových motorů, vynechání spalování na jednotlivých válcích, vadný zapalovací modul a pod.

Technické údaje

• Induktivní i kapacitní snímání
• Ochrana proti průrazu VN kabelu
• Připojení pomocí BNC konektoru (verze A) nebo banánků (verze B)
• Pracovní teplota 0÷80°C
• Přívodní koaxiální kabel 1,5 m (na přání libovolná délka)
• Rozměry 160 x 75 x 40 mm

Obsah dodávky

Fyzická dodávka obsahuje
1x Vysokonapěťové kleště HVC95 varianta A nebo B
1x Český manuál


Ukázky

Datasheet Není k dispozici
Videa Není k dispozici
Obrázky Není k dispozici

Hodnocení

Hodnocení produktu: Vysokonapěťové kleště HVC95

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 hvězda 2 hvězdy 3 hvězdy 4 hvězdy 5 hvězdy
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon