Vítejte na autodiagnostik.cz. Můžete se

Back to Top

OBD-2 konektor S 2000 Gold

Details

OBD-2 konektor S 2000 Gold

OBD konektor (housing) řady 2000 patří k nejprostornějším, které jsou dostupné na světovém trhu. Tyto precizní konektory vyrábí kanadská společnost Sensolutions Inc. Housingy série 2000 s pozlacenými piny patří k naprosté špičce výrobního programu. Použité materiály jsou vysoce kvalitní a splňují veškeré požadavky kladené normami OBDII a EOBD.

Levné konektory z čínského dovozu jsou velmi nekvalitní. Plasty praskají a v horších případech piny zůstávají v zásuvkách. Častým problémem bývá nemožnost konektor do diagnostické zásuvky zasunout. Důvodem je, že při jejich výrobě není kladen důraz na dodržení specifikace norem SAE 1962 a ISO 15031, které specifikují přesné rozměry konektoru, rozestupu a tvaru pinů a současně jsou používány nekvalitní materiály.

Povrchová úprava těla konektoru je velmi precizní. Vnější povrch je jemně strukturovaný a je odolný proti poškrábání. Čtyři torx šrouby drží kryt pevně dohromady a umocňují celkovou bytelnost schránky pro elektroniku. Vnitřek je vybaven malými sloupky, které zajišťují bezpečnou montáž desky plošných spojů s ohledem na odvod tepla.

Konektor dodáváme v provedení blank, tzn. že zadní strana konektoru je zaslepena a tím pádem připravena pro vyfrézování libovolné konektorové zdířky. Konektor je tímto připraven i pro instalaci bezdrátových aplikací.

Konektor S 2000 Gold se skládá ze 4. dílů - dvoudílného těla konektoru, hlavy s jisticím plíškem a pozlacenými piny směřujícími do diagnostické zásuvky a kontaktovacího pole pro snadné letování.

Materiál
Hlava konektoru je vyrobena z vysoce odolného semikrystalického materiálu PA66 vyztuženého skelnými vlákny. Termoplast PA66 má jednu z nejvyšších teplot tání mezi všemi komerčně dostupnými polyamidy. Jakostní třída se vyznačuje pevností a tuhostí, která je zachována i při zvýšených teplotách. Smrštění bývá 0,01-0,02 mm/mm [1-2%]. Přidání zpevňujících skelných vláken snižuje smrštění na 0,2-1 %.

Odolnost materiálu:
- PA66 je odolný vůči většině rozpouštědel.
- Odolnost proti rázům (pevnost).
- Odolnost proti vysokým teplotám (teplota taveniny je 275-280 °C).

Výrobek RoHS Compliant
RoHS výrobek (Restriction of Hazardous Substances) znamená, že při jeho výrobě bylo vyhověno direktivě 2002/95/EC, přijaté 27. ledna 2003. Tato směrnice nařizuje, že všechny nové elektrické nebo elektronické součástky prodávané v EU, nesmějí obsahovat vybrané škodlivé látky.

Kompatibilita s automobily
Konektor je určen pro zásuvky vyhovující normám SAE 1962 a ISO 15031-3, které upravují sjednocení diagnostických zásuvek v rámci norem palubní diagnostiky OBD2 a EOBD.

Obsah balení Dodávka obsahuje:
1x Hlavice konektoru s pozlacenými piny
1x Kontaktovací pole pro naletování
1x Housing- tělo konektoru se skládá ze dvou částí
4x Torx šroub
1x Schema zapojení diagnostického konektoru dle normy EOBD
1x Technický výkres konektoru
Dodávka neobsahuje

Komunikační interface


Ukázky

Videa
YotuTube
Obrázky
ukazka_konektor_S2000

 

Hodnocení

Kvalití konektor hodnoceno uživatelem Radim S
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon
Konektory odebírám pro vlastní aplikace v rámci servisu a vývoje a mohu je jen doporučit. Kvalitnější sotva seženete. (Přidáno 08.09.2017)

Hodnocení

Hodnocení produktu: OBD-2 konektor S 2000 Gold

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 hvězda 2 hvězdy 3 hvězdy 4 hvězdy 5 hvězdy
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon