Vítejte na autodiagnostik.cz. Můžete se

Back to Top


Vážení návštěvníci,
objednávky prosíme nyní pouze telefonicky na bezplatné lince 800 66 44 66, nebo na E-mailové adrese jarkovska@autodiagnostik.cz.

Právě migrujeme na nový internetový obchod. Omlouváme se za případné zdržení.


MEGA MACS PC

Podrobnosti

Diagnostika MEGA MACS PC EDITION  (osobní a lehké užitkové vozy SW v poslední verzi)

Multiznačková diagnostika Hella Gutmann mega macs PC je díky své komplexnosti právem označována prémiovou diagnostikou. Ačkoliv je PC edice odlehčenou verzí a je z celé rodiny mega macsů nejlevnější, poskytuje po diagnostické stránce v podstatě stejný výkon, jako její výrazně dražší příbuzné modely 42SE, 56 a 77. PC verze je určena zejména těm diagnostikům, kteří preferují při své práci vlastní laptop či tablet běžící na platformě MS Windows.

Výchozí cena této diagnostiky je 1991 EUR bez DPH a fakturovaná částka v CZK se může lišit. Vždy je rozhodující aktuální denní kurz ČNB platný v den vystavení faktury.

Vyžádejte si individuální nabídku spolu s podrobným průvodcem:

HGS CSC Tool podrobnosti

Diagnostické funkce HGS MEGA MACS PC

 • Čtení/vymazání chybových kódů – výpis paměti závad je dobře čitelný a přehledný. Výpis paměti závad je seřazen do přehledné tabulky. Samostatný chybový kód však vyžaduje výpis na celou obrazovku. V kompletním výpisu naleznete nejen samotný kód závady, jeho popis a význam, možné důsledky, seznam možných příčin, v některých případech i obrazovou dokumentaci, vztahující se ke komponentu, popřípadě i kompletní informace, vztahující se k funkci akčního členu nebo snímače, kterého se závada týká.
 • Autoscan – funkce celkového vyhledávání nabízí automatickou kontrolu pamětí závad všech dostupných řídicích jednotek vč. paměti závad systému (E)OBD. Výsledky automatického testu zobrazí HGS v přehledné tabulce. Z testu je možné tisknout report pro zákazníka.
 • Čtení parametrů – měřené hodnoty jsou řešeny velmi přehledně. V rámci jednoho měření je možné současně zobrazit až 8 měřených parametrů. Grafické zobrazení je samozřejmostí. Skvělou funkcí jsou zde přednastavené skupiny měřených hodnot, které automechanika nejvíce zajímají. V okně real-time měření se vedle každého zobrazovaného parametru nachází ikona pro otevření vysvětlivky s integrovanou nápovědou, popisující co přesně měřený parametr znamená, co z něj lze vyčíst vč. vyjádření fyzikálních jednotek.
 • Akční členy – testy akčních členů nabízejí, oproti řadě konkurenčních řešení, výstupní okno s měřenými hodnotami, které dobře poslouží např. při testech proporcionálních akčních členů.
 • Základní nastavení – funkce základního nastavení zahrnuje seznam všech dostupných základních nastavení či přizpůsobení definovaných výrobcem ve všech řídicích jednotkách. Na první pohled automechanik vidí, co je na konkrétním vozidle schopna Hella provést. Odpadá tak zdlouhavé procházení jednotlivých řídicích jednotek.
 • Kódování – funkce kódování patří mezi pokročilé diagnostické funkce, které mění konfigurace, nastavení a často původní i předprogramované parametry v řídicích jednotkách. Díky integrované diagnostické nápovědě technik ví, čeho se případná změna kódování bude týkat. V závislosti na typu systému je možné provádět automatické nebo manuální kódování.
 • Snadná identifikace vozidel – vedle manuálního výběru vozu s vemi podrobným vyhledávacím filtrem nebízí Gutmann i možnost vyhledání a identifikace vozu dle VIN.
 • Testovací funkce – testovací funkce zahrnují nejrůznější typy komplexních testů závisících na „inteligenci“ řídicích jednotek a konkrétním výrobci vozu (týká se moderních vozů). Pod touto volbou se například nachází: diagnostika systému Start/Stop (BMW), kontrola komunikace mezi ABS a TPMS (Fiat), kontrola regulace tichého chodu na prázdno (VW) apod.
 • Reset servisu – vrácení servisního intervalu do výchozího stavu je natolik často řešená funkce, že si zasloužila své místo mezi výběrem základních diagnostických operací. Reset intervalů je plně zautomatizován a není třeba si pamatovat, ve kterých řídicích jednotkách se reset nejrůznějších adaptací musí provést.
 • Diagnostika EOBD – diagnostický systém HGS je rozšířen o plnohodnotnou diagnostiku vozidel kompatibilních s normami OBDII a EOBD. Diagnostika (E)OBD je v MEGA MACS PC vyřešena obdivuhodně propracovaně. Režim EOBD nabízí diagnostiku nejen ve všech jedenácti normou definovaných diagnostických módech v rámci generického přístupu k ECU, ale i přístupu specifického pro jednotlivé výrobce, což umožňuje málo který multiznačkový diagnostický systém.
 • PassThru® – Rozšíření o PassThru® (standard J-2534) je součástí základní ceny produktu bez nutnosti příplatku, jak tomu bývá u některých konkurenčních produktů. Diagnostický interface Hella-Gutmann Solution MEGA MACS PC je navíc certifikované Passthru zařízení pro diagnostiku 14. značek - Audi, BMW, Mercedes, Renault a další. Díky PassThru® posune HGS MEGA MACS PC Vaši diagnostickou dílnu na dealer level úroveň.
 • DoIP – plná podpora nového diagnostického standardu DoIP (Diagnostics over Internet Protocol) nebo-li diagnostiky přes internetový protokol. V blízké budoucnosti lze očekávat, že tuto síťovou architekturu postupně nasadí většina výrobců. S HGS MEGA MACS PC budete připraveni i na příchod nejnovějších technologií.
 • Konektivita s HGS BPC – MEGA MACS PC je možné propojit s Hella Gutman BPC zařízením pro kontrolu stavu akumulátorů, díky kterému je možné snadno a přesně testovat všechny typy baterií, včetně baterií AGM a samozřejmě testovat startéry a alternátory.
 • Konektivita s CSC-Tool – MEGA MACS PC je možné propojit s Hella Gutman CSC Tool (Camera & Sensor Calibration Tool) - zařízením pro pro snadnou, rychlou a přesnou kalibraci jízdních asistenčních systémů.

Funkce pro zlepšení Vašich autoservisních služeb

 • Historie vozidla – v HGS je možné nastavit funkci „Car History“. Při diagnostice se neukládá jen jméno lokálně přihlášeného automechanika, který s diagnostikou pracuje a provádí opravu, ale výsledky provedené diagnostiky. Program v rámci „Car History“ permanentně loguje např. paměť závad, záznam měřených hodnot či kódování. Tuto funkci ocení každý diagnostik, ke kterému se zákazníci vrací. K záznamu diagnostiky se můžete vrátit třeba po půl roce, jako by to bylo včera.
 • Přístup do HGS dat (roční licence) – Přístup k HGS datům je umožněn dvěma uživatelům (24/7 odkudkoliv). HGS data jsou dostupná buď přímo z diagnostického programu nebo prostřednicvím interentu/webového prohlížeče běžícího na libovolném zařízení (stolní PC, notebook, Android/iPad tablet či chytrý telefon).
 • Firemní údaje – nastavené firemní údaje se zobrazují ve všech tištěných reportech.
 • Hodinová sazba - v rámci nastavení časového ohodnocení za provedené práce je možné nastavit 3 různé hodinové sazby (netto) a jednu sazbu daně z přidané hodnoty. Díky těmto nastavením mechanik snadno spočítá celkovou částku za provedené práce. V programu lze také nastavit libovolná měna.
 • Reporty pro zákazníka – možnosti tisknutelných reportů, které HGS MM PC nabízí, jsou obrovské. Tisknout můžete nejen výsledky z provedené diagnostiky, např. autoscanu a výpisu DTC, ale zejména z HGS dat. Zákazníkovi můžete tisknout nepřeberné množství doplňkových reportů, např. o provedené inspekční prohlídce, provedení pracovních úkonů vč. rozepsaných časů (v rámci vaší hodinové sazby), či celou řadu technických nebo bezpečnostních „taháků“, které se mohou řidiči - Vašemu zákazníkovi v rámci běžné údržby hodit. Prezentace Vámi odvedené práce získá zcela novou tvář na úrovni značkového servisu.
 • Nastavení uživatele – v programu je možné nastavit přístup uživatele/zaměstnance pod heslem. K jednomu diagnostickému programu je možné zřídit více uživatelských účtů. Uživatel se může pro práci přihlašovat vlastním heslem, což jednak umožní jednoznačnou identifikaci uživatele v historii oprav vozu (Car History) a zároveň zvyšuje zabezpečení pracoviště.

Další přednosti a uživatelsky přívětivé funkce

 • Univerzální nástroj – komplexní multiznačková diagnostika s pokročilými diagnostickými funkcemi, jako jsou procedury přizpůsobení, kódování, základního nastavení, nehledě na typ a výrobce vozidla.
 • Ergonomie ovládání – program disponuje skvělým uživatelským prostředím, které podtrhuje řada doplňkových funkcí, jako je např. možnost dotykového ovládání, virtuální klávesnice apod.
 • Perfektní čeština – komplexní lokalizace do českého jazyka s nejvyšší možnou úrovní českého překladu uživatel ocení zejména v rámci sjednoceného názvoslová napříč specifickými funkcemi pro různé výrobce vozidel. Překlad je v HGS MM PC bezkonkurenční.
 • Nepovinné aktualizace – Aktualizace jsou pravidelné, rozsáhlé ale nepovinné. Diagnostický systém MM PC je velice snadno aktualizovatelný přímo z uživatelského prostředí programu. Instalace je pod jedním tlačítkem – už žádná zdržení s aktualizacemi!
 • Bezdrátové připojení – VCI HGS disponuje velkým dosahem díky bezdrátové technologii Bluetooth®. V případě slabého výkonu PC je součástí dodávky výkonný průmyslový USB Dongle s dosahem 50 m.
 • Neomezené instalace – diagnostický software je možné nainstalovat do libovolného počtu PC. Licence je vázána na HW klíč ukrytý v diagnostickém interface a online aktivaci.
 • Fyzikální veličiny - zobrazované fyzikální veličiny je možné měnit na základě místních měrných jednotek (imperiální/metrické).
 • Rozlišení obrazovky – změna rozlišení nabízí výběr mezi malým, středním a velkým. Velké se dobře vyjímá na obrazovkách s vysokým rozlišením Full HD a vyšším.
 • Zabezpečená licence - V případě ztráty, nebo odcizení diagnostické hlavy bude automaticky online zablokována a stane navždy nepoužitelnou.
 • Integrované aplikace - Do diagnostického programu HGS jsou implementovány rozšíření v podobě jednoúčelových nebo víceúčelových aplikací např. „Výpočty“ sloužící pro usnadnění nejrůznějších převodů a výpočtů fyzikálních veličin a jejich odvozenin. Např. výpočty hodnoty Lambda, výpočty odporu, výkonu, proudu. Převody fyzikálních jednotek jako např. kW/PS, mm/coul, km/míle, Nm/kpm. Také zde najdete výpočty mechanického výkonu apod. Dále v aplikacích nejdete kapesní. Dále aplikace „Kalkulace“ umožňující výpočet doby opravy a očekávaných nákladů spojených s diagnostikou, opravou či údržbou konkrétního vozidla. Další aplikacemi jsou kapesní kalkulátor (klasická kalkulačka), E-mail (pro komunikaci se supportem) a PassThru.
 • Demo režim – díky možnosti aktivace demo režimu je snadné procházet program bez připojeného vozidla. Funkce dobře poslouží nejen pro veletržní prezentace, ale i pro výukové účely.

Technická data a zdroje informací? S HGS žádný problém...

Informační systém HGS
Přímo do diagnostiky jsou integrovaná kompletní technická data (HGS data) vč. přehledných elektrických schémat na více než 38.000 automobilových modelů. HGS Data jsou kompletní a nejsou nikterak omezována, jak tomu bývá u jiných multiznačkových systémů. Schémata, výkresy, nebo postupy k libovolnému vozu podporovanému HGS MM PC, které nenajdete v HGS datech získáte během chvíle na telefonické hotline nebo prostřednictvím elektronické pošty. HGS data jsou jedna z nejrozsáhlejších databází technických informací vůbec. Licence na 12 měsíců v ceně přístroje (bez příplatku).

Profesionální Hotline
Hotline nabízí technickou podporu na nejvyšší možné úrovni, opírající se o tým 75. techniků v Německu. Pro ČR je linka tech. podpory v českém jazyce. V rámci každé licence (PC, 42SE, 56, 66 a 77) získá nový uživatel přístup k hotline telefonické podpoře přímo od výrobce - společnosti Hella Gutmann na 12 měsíců v ceně přístroje (bez příplatku). Středisko technické podpory HGS má prostřednictvím licenčních smluv přístupy do serverů výrobců na licenční úrovni opravňující předávání technické dokumentace koncovým uživatelům diagnostiky HGS. Kdykoliv tedy budete potřebovat technickou dokumentaci k právě servisovanému vozidlu, stačí zadat požadavek a v řádu několika desítek minut až pár hodin získáte originální dokumentaci přímo od výrobce automobilu. Už se Vám nikdy nestane, že byste byly bez tolik cenných informací!

Zaškolení do obsluhy zdarma

Komplexnost diagnostického systému, vč. integrovaného informačního systému HGS Data, vyžaduje v začátcích více pozornosti a klade větší nároky na pochopení ovládání programu, než je tomu u značkových diagnostik určených pro jeden koncern. V rámci poprodejní technické podpory zajišťujeme, aby diagnostik absolvoval krátký zaškolovací kurz - operátor diagnostiky Hella Gutmann. Při zaškolení jsou uživateli dodány i odborné materiály a manuály v českém jazyce. Kurz může proběhnout u Vás na dílně, v Praze nebo prostřednictvím vzdálené správy s telefonickou asistencí.

Požadavky na PC

Procesor

Intel® Celeron Procesor 1.1 GHz (Dual Core) nebo novější

Operační systém

Windows® 10, Windows® 8

Program je možné instalovat ve 32-bit i 64-bit systémech. Pro instalaci jsou nutná práva administrátora.

Pozor: Diagnostický program není možné instalovat pod Windows 8 RT.

Operační paměť

Minimum: 1 GB RAM; Doporučené: 4 GB (DDR3 SDRAM)

Hard disk

Minimum: 4 GB volného místa + odpovídající kapacita pro bezproblémový běh operačního systému MS Windows

DVD ROM

Není potřeba. Součástí dodávky je flashdisk s kompletní instalací programu.

Rozlišení obrazovky

Minimum: 800 x 600; Doporučené: 1440 x 900 a vyšší

Konektivita

Připojení k internetu (povinné z důvodu HGS dat); Doporučené 2 Mb/s a rychlejší.

Rozhraní

USB 2.0; Bluetooth, v sadě je zdarma průmyslový Bluetooth® adaptér s velkým dosahem.

Doplňkový software

Adobe Acrobat Reader 8.0 a novější (není vyžadován)

Obsah dodávky

Fyzická dodávka obsahuje
1x HGS PC VCI Bluetooth® + Micro-USB CARB 16—PIN (diagnostická hlava)
1x HGS Bluetooth® USB adapter (010614091)
1x HGS Flashdisk s instalací SW (v poslední verzi) 
1x HGS propojovací kabel USB 2.0 (USB A → Micro USB B)
1x HGS mega macs PC - tištěný návod k rychlému použití v českém jazyce
1x HGS šňůrka na krk (dárkový předmět zdarma)
1x HGS víceúčelová utěrka (dárkový předmět zdarma)
1x Transportní odolný kufr W.A.G. HT-3 (Made in Germany)
1x Zdarma bonus - dle aktuální nabídky.

Ukázky

Datasheet Není k dispozici
Videa

YotuTube

Rozbalení produktu

Obrázky Není k dispozici

Hodnocení

chci AUTO-DIAGNOSTIKU, nebo trápení ? hodnoceno uživatelem David M. (Chlumec nad Cidlinou)
Uživatelská přívětivost
Technická podpora
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon
Má dlouholetá praxe začala na diagnostice pro VW i další koncernová vozidla, Rozšíření činnosti i pro další značky mě vedla ke koupi této diagnostiky. Po trápení s jinými multiznačkami i s "klony" z důvodu lákadla nižších cen jsem jasně pochopil o čem tato diagnostika HELLA je ! Vyhovět jakékoli poptávané diagnostice vozidla, přizpůsobení, základní nastavení, automatické ukládání výpisu jednotek, technické podpoře, a dalším výhodám, ale to každý pochopí až s praxí... :-) (Přidáno 12.10.2018)
Perfektní multiznačka hodnoceno uživatelem Robert G. (Libiš)
Uživatelská přívětivost
Technická podpora
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon
Vyzkoušel jsem mnoho diagnostik vč. Texy, Bosche a mohu s čistým svědomím říct, že Hella Gutmann je jedna z nejlepších diagnostik, které jsem kdy používal. Jsem maximálně spokojený. Servis a podpora je uplně někde jinde, než u konkurence. Pan Kloc mne v programu vyškolil, vše jsem pochopil rychle i když je ovládání programu trochu jiné než jsem byl zvyklý. Doporučuji a v případě potřeby se na mne můžete s dotazem obrátit, pan Kloc Vám dá na mne telefonní číslo. Robert (Přidáno 13.09.2018)

Hodnocení

Hodnocení produktu: MEGA MACS PC

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 hvězda 2 hvězdy 3 hvězdy 4 hvězdy 5 hvězdy
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon