Vítejte na autodiagnostik.cz. Můžete se

Back to Top


Vážení návštěvníci,
objednávky prosíme nyní pouze telefonicky na bezplatné lince 800 66 44 66, nebo na E-mailové adrese jarkovska@autodiagnostik.cz.

Právě migrujeme na nový internetový obchod. Omlouváme se za případné zdržení.


Kapacitní kleště sekundáru HT-25

Podrobnosti

Kapacitní kleště sekundáru HT-25

Kapacitní kleště sekundáru HT-25 jsou určeny pro měření vysokého napětí na výstupu ze zapalovací cívky, respektive jejího sekundárního vinutí či případně koncového výstupu sekundáru (za vysokonapěťovou diodou). Kapacitní snímač je možné využít k zachycení vysokonapěťových průběhů jak na konvenčních zapalovacích systémech s rozdělovačem, tak na systémech bez rozdělovače (DIS) – na systémech plně elektronického zapalování. Pro diagnostiku sekundáru na systémech cívka na svíčce (EFS/COP) je nutné využít prodlužovací adaptér cívka-svíčka

Využití při diagnostice

Vzhledem k velmi vysokému napětí (až 40 kV), které je pro sekundární okruh typické, není možné provádět měření přímým připojením na výstup z cívky, jak je tomu u proměřování primáru. Pokus o takovéto měření by mohl vážně ohrozit zdraví technika a zcela určitě by vedl ke zničení osciloskopu a počítače. Pro měření sekundáru se proto využívají kapacitní a induktivní snímače. Zapojení kleští je jednoduché. Nejprve se zapojí zemnicí svorka kleští na kostru motoru, následně se kleště připnou na zapalovací kabel, popřípadě na prodlužovací adaptér, konektor kleští se připojí na BNC vstup osciloskopu, nastartuje se motor a měření může začít. Kleště je možné použít na proměření zapalování na jednom válci, pro test sekundáru na čtyřválcovém motoru je nutné použít 4. kleště a případně 4 prodlužovací adaptéry

Příklady využití - systémy zapalování:


- konvenční zapalovací systémy (s rozdělovačem)
- CIC (Coil in Cap) např. GM HEI, Toyota, Honda, Nippondenso atd.
- DIS (bez rozdělovače) plně elektronické zapalování. S prodlužovacím adaptérem také EFS/COP

V ovládacím programu Hantek 3064/A a 1008C jsou přednastavená měření pro velmi přesnou diagnostiku sekundáru. V přednastaveném měření je integrován vzorec pro výpočet hodnot: zapalovací napětí (jehla), napětí výboje při přeskoku jiskry, doba hoření a doba trvání induktivního dokmitu.

Klešťový kapacitní snímač je uzpůsoben pro měření napětí, které je generováno na sekundárním vinutí zapalovací cívky (transformátoru). Snímač přizpůsobuje signál pro optimální zobrazení zapalovacího procesu na obrazovce digitálního osciloskopu. Kleště mají bytelnou a odolnou konstrukci, zemnicí svorka má dostatečně velké čelisti pro snadné uchycení v motorovém prostoru a celkovou ergonomii podtrhuje dlouhý kabel o délce 2,5 m. 

Útlum snímače je 1000:1, to znamená, že 1V zobrazený na rastru osciloskopu představuje 1kV na sekundáru.

Kapacitní kleště sekundáru HT-25 mohou být použity s většinou osciloskopů a motortestrů od jiných výrobců za předpokladu, že osciloskop disponuje funkcí invertního zobrazení a nastavení útlumu (atenuace) na hodnotu 1000:1 nebo 10000:1.


Ukázky

Datasheet Není k dispozici
Videa Není k dispozici
ObrázkyHodnocení

Hodnocení produktu: Kapacitní kleště sekundáru HT-25

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 hvězda 2 hvězdy 3 hvězdy 4 hvězdy 5 hvězdy
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon

Související produkty