Vítejte na autodiagnostik.cz. Můžete se

Back to Top


Vážení návštěvníci,
objednávky prosíme nyní pouze telefonicky na bezplatné lince 800 66 44 66, nebo na E-mailové adrese jarkovska@autodiagnostik.cz.

Právě migrujeme na nový internetový obchod. Omlouváme se za případné zdržení.


Kapacitní kleště sekundáru Cx

Podrobnosti

Kapacitní kleště sekundáru Cx

Kapacitní kleště sekundáru Cx jsou určeny pro měření vysokého napětí na výstupu ze zapalovací cívky, respektive jejího sekundárního vinutí, či případně koncového výstupu sekundáru (za vysokonapěťovou diodou). Kapacitní snímač je možné využít k zachycení vysokonapěťových průběhů, jak na konvenčních zapalovacích systémech s rozdělovačem, tak na systémech bez rozdělovače (DIS) – na systémech plně elektronického zapalování. Pro diagnostiku sekundáru na systémech cívka na svíčce (EFS/COP) je nutné použít prodlužovací adaptér cívka-svíčka

Využití při diagnostice

Vzhledem k velmi vysokému napětí, které je pro sekundární okruh typické, není možné provádět měření přímým připojením na výstup z cívky, jak je tomu u proměřování primáru. Pokus o takovéto měření by mohl vážně ohrozit zdraví technika a zcela určitě by vedl ke zničení osciloskopu a počítače. Pro měření sekundáru se proto využívají kapacitní a induktivní snímače. Zapojení kleští je jednoduché. Kleště se připnou na zapalovací kabel, popřípadě na prodlužovací adaptér, konektor kleští se připojí na BNC vstup osciloskopu, nastartuje se motor a měření může začít. Kleště je možné použít na proměření zapalování pouze na jednom válci. Pro test sekundáru na čtyřválcovém motoru je nutné použít 4. kleště a případně 4 prodlužovací adaptéry

Příklady využití - systémy zapalování:

- konvenční zapalovací systémy (s rozdělovačem)
- DIS (bez rozdělovače) plně elektronické zapalování.
- EFS/COP - s prodlužovacím adaptérem také


V ovládacím programu MTPro je integrována rozsáhlá analýza sekundárního napětí. V rámci postupného testu sekundáru je možné při využití pouze jednoho kapacitního snímače Cx uskutečnit test až 12-ti válcového motoru. Program uživatele vyzývá k postupnému přepojování z jednoho vykonapěťového kabelu na druhý, přičemž si průběh testu nahráváte a po dokončení sekvence nahrávání zobrazí pro všechny jednotlivé kanály samostatné grafy pro napětí jehly, napětí spalování, dobu hoření, dobu nabíjení a vynechání zapalování.

Klešťový kapacitní snímač je uzpůsoben pro měření napětí, které je generováno na sekundárním vinutí zapalovací cívky (transformátoru). Snímač přizpůsobuje signál pro optimální zobrazení zapalovacího procesu na obrazovce digitálního osciloskopu. Kleště mají odolnou plastovou konstrukci a celkovou ergonomii podtrhuje dlouhý kabel o délce cca 2,6 m.


Ukázky

Datasheet Není k dispozici
Videa

YotuTube

Obrázky

Hodnocení

Hodnocení produktu: Kapacitní kleště sekundáru Cx

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 hvězda 2 hvězdy 3 hvězdy 4 hvězdy 5 hvězdy
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon