Vítejte na autodiagnostik.cz. Můžete se

Back to Top


Vážení návštěvníci,
objednávky prosíme nyní pouze telefonicky na bezplatné lince 800 66 44 66, nebo na E-mailové adrese jarkovska@autodiagnostik.cz.

Právě migrujeme na nový internetový obchod. Omlouváme se za případné zdržení.


Kapacitní kleště sekundáru Cx-4

Podrobnosti

Kapacitní kleště sekundáru Cx-4

Set klešťových snímačů Cx-4 je určen pro diagnostiku "dvoujiskrového" systému zapalování DIS. Tento set je navržen speciálně pro připojení k pseudo-diferenciálním vstupům MTPro. Díky tomuto zjednodušenému zapojení obsadíte v rámci diagnostiky 4. válcového motoru pouze dva vstupní kanály (7. a 8. kanál). Úspora se projeví nejen v minimálním obsazení vstupních kanálů na straně osciloskopu, ale i v celkové vzorkovací rychlosti osciloskopu. 

Kapacitní vysokonapěťové snímače

Kapacitní kleště sekundáru Cx jsou určeny pro měření vysokého napětí na výstupu ze zapalovací cívky. Kapacitní snímač Cx-4 je možné využít k zachycení vysokonapěťových průběhů na plně elektronickém zapalování bez rozdělovače DIS (distributorless ignition).

Pro snadné zjištění polarity zapalovací cívky na systému dvoujiskrového zapalování lze použít náš detektor polarity.

Využití při diagnostice

Vzhledem k velmi vysokému napětí, které je pro sekundární okruh typické, není možné provádět měření přímým připojením na výstup z cívky, jak je tomu u proměřování primáru. Pokus o takovéto měření by mohl vážně ohrozit zdraví technika a zcela určitě by vedl ke zničení osciloskopu a počítače. Pro měření sekundáru se proto využívají kapacitní a induktivní snímače. Zapojení kleští je jednoduché. Kleště se připnou na zapalovací kabel, popřípadě na prodlužovací adaptér , konektor kleští se připojí na BNC vstup osciloskopu, nastartuje se motor a měření může začít. Kleště je možné použít na proměření zapalování pouze na jednom válci. Pro test sekundáru na čtyřválcovém motoru je nutné použít 4. kleště a případně 4 prodlužovací adaptéry.

V ovládacím programu MTPro je integrována rozsáhlá analýza stavu sekundáru. Po připojení tohoto diferenciálního snímače program porovná všechny jednotlivé kanály a pro každý válec zobrazí samostatné grafy pro napětí jehly, napětí spalování, dobu hoření, dobu nabíjení a vynechání zapalování.

Klešťový kapacitní snímač je uzpůsoben pro měření napětí, které je generováno na sekundárním vinutí zapalovací cívky (transformátoru). Snímač přizpůsobuje signál pro optimální zobrazení zapalovacího procesu na obrazovce digitálního osciloskopu. Kleště mají odolnou plastovou konstrukci a celkovou ergonomii podtrhuje dlouhý kabel o délce cca 2,6 m.


Ukázky

Datasheet Není k dispozici
Videa

YotuTube

Obrázky Není k dispozici

Hodnocení

Hodnocení produktu: Kapacitní kleště sekundáru Cx-4

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 hvězda 2 hvězdy 3 hvězdy 4 hvězdy 5 hvězdy
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon