Vítejte na autodiagnostik.cz. Můžete se

Back to Top


Vážení návštěvníci,
objednávky prosíme nyní pouze telefonicky na bezplatné lince 800 66 44 66, nebo na E-mailové adrese jarkovska@autodiagnostik.cz.

Právě migrujeme na nový internetový obchod. Omlouváme se za případné zdržení.


ELM-USB rozhraní

Podrobnosti

Diagnostický interface ELM-USB

Diagnostický interface ELM-USB umožňuje komunikaci s řídicími jednotkami motorů, které jsou v rámci svého motormanagementu kompatibilní s emisní normou normou OBDII/EOBD. Hardwarová podobnost s diagnostickými kabely, založenými na platformě čipů ELM-32x (ELM323, ELM327, ELM CAN), zajišťuje vysokou úroveň kompatibility s diagnostickými programy ať už komerčně nebo svobodně vyvíjenými napříč celosvětovým trhem.

Diagnostika OBDII/EOBD

ELM-USB je primárně určený pro diagnostický software OBDTester, který je určen pro sériovou diagnostiku vozidel vyhovujících normě OBDII/EOBD. Systém EOBD je povinně integrován do všech osobních vozidel se zážehovými motory, vyrobenými po r.v. 2001 a vznětovými motory po r.v. 2003. Systém umožňuje převážně diagnostiku řídicící jednotky motoru. I když jsou diagnostické testry OBDII/EOBD univerzální, jejich univerzalita je omezena nejen na diagnostiku řídicích jednotek motoru, ale i její omezený rozsah tzn., že nelze například provádět základní nastavení či resety adaptací akčích členů motoru, ani jiné specifické funkce. Diagnostika OBDII/EOBD je omezena na 10 diagnostických režimů nebo-li módů, které nelze aplikovat jinak než pro účel, pro který byly navrženy. Diagnostika OBDII/EOBD obecně tedy neumožňuje spojení s jinými řídicími jednotkami, jako jsou např. jednotky ABS, komfortních systémů apod. Podrobnější informace o normách OBDII/EOBD si můžete přečíst v článku normou OBDII/EOBD. Více informací o programu získáte přímo na stránce produktu OBDTester.

Kompatibilita kabelu ELM-USB

Kompatibilita s jinými diagnostickými programy je sporadická. Interface plně podporuje programy: pyOBD od Donour Sizemore (MacOSX/Linux), GM (Mode 22) Scan Tool od Terry, Scantool.net, OBD Gauge pro PalmOS a Pocket PC od Dana Peterse, OBD Logger od Jonathana Senkerika, OBD-II ScanMaster od Wladimira Gurskijho, obd2crazy.com, OBD2 Scantool od Ivana Andrewjeskiho, OBDII pro ELM322 od Davida Huffmana, RDDTC od Peta Calinskiho, Real Scan od Brenta Harrise, ScanTest pro Pocket PC od Ivana Ganeva, wOBD od WDT. Více o systému OBDII/EOBD naleznete ve článku Diagnostika EOBD.

Podpora starších vozidel

Starší vozidla se zážehovými motory mohou být kompatibilní s normou OBDII. Jsou to samozřejmě americké vozy, ale také některé evropské značky, které spadaly pod americké výrobce, jako tomu bylo například u Opel/GM. Velkou skupinu kompatibilních vozidel tvoří vozidla, která bývala importována na americký trh, ale která se prodávala na evropských trzích. Řada výrobců se na plánovaný přechod připravovala již o mnoho let dříve, právě integrací systému OBDII. Částečný přehled kompatibilních vozidel naleznete na stránce naší technické podpory pro systém Scanmaster.

Podporované komunikační standardy a protokoly

Systém podporuje komunikační protokoly v rámci normy OBD-II/EOBD : ISO15765-4 CAN-BUS (11 a 29 bit ID 500 Kbaud a 11 a 29 bit 250 Kbaud), ISO14230-4 KWP2000 (5 baud, 10.4 Kbaud a fast init,10.4 Kbaud), ISO9141-2, SAE J1850 VPW, SAE J1850 PWM.

Technické provedení a licence

Robustní konektor diagnostické hlavy v sobě ukrývá veškerou potřebnou inteligentní elektroniku navrženou a vyrobenou nejmodernějšími technologiemi. Připojení k PC zajišťuje vyměnitelný kabel USB 2.0 HI-Speed. Nositelem licence je hardwarový klíč, který je integrován přímo v diagnostické hlavě interfacu. Licenční klíč je jedinečný kód, přidělený každé diagnostické hlavě individuálně. Výhodou tohoto řešení je přenositelná licence, která Vás neomezuje k aktivaci vázané na jeden osobní počítač/notebook.

Obsah balení Dodávka obsahuje:
1x Diagnostická hlava ELM USB (OBDII 16 PIN) s USB zásuvkou
1x Propojovací kabel pro interface ELM USB
1x Transportní box (praktická bytelná schránka)


Ukázky

Datasheet Není k dispozici
Videa

YotuTube

Obrázky Není k dispozici

Hodnocení

Hodnocení produktu: ELM-USB rozhraní

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 hvězda 2 hvězdy 3 hvězdy 4 hvězdy 5 hvězdy
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon