Vítejte na autodiagnostik.cz. Můžete se

Back to Top

DSO 3064 (A)

Podrobnosti

Hantek 3064 CZ - čtyřkanálový autoskop s databází vzorových průběhů

Čtyřkanálový digitální osciloskop Hantek 3064 CZ je cenově dostupným zařízením pro všechny diagnostiky, kteří nechtějí do pořízení digitálního oscilskopu investovat vysoké částky. Základní konfiguraci přístroje DSO 3064 lze rozšířit o integrovaný generátor libovolných průběhů (provedení 3064A) a PC konektivitu LAN. Generátor je pro potřeby běžné paralelní diagnostiky vozidel, až na pár vyjímek, nevhodný, jelikož není schopen vygenerovat napětí a proud v rozsahu, které jsou potřeba např. pro ovládání akčních členů. Generátor ocení ti uživatelé, kteří se věnují také opravám slaboproudé elektroniky. Pro zlepšení synchronizace disponuje osciloskop externím triggerem, díky kterému bude spuštění osciloskopu v okamžiku hledané události, ještě přesnější. DSO 3064 je základním čtyřkanálovým modelem ze série výkonných osciloskopů řady 3000.

Součástí dodávky tohoto produktu není příslušenství potřebné pro plnohodnotnou paralelní autodiagnostiku. Pokud vybíráte osciloskop právě pro potřeby diagnostiky vozidel, doporučujeme vybrat si cenově výhodnou profisadu nebo můžete využít naší nabídky profisady Individual, tj. konfigurace příslušenství dle Vašeho výběru za zvýhodněnou cenu.

Proč potřebujete digitální osciloskop?

Neexistuje měřicí nebo diagnostický přístroj, který by dokázal v rámci testu elektrických komponent, digitální osciloskop nahradit v plné míře. Mnoho závad, které jsou pro sériovou (OBD) diagnostiku skryté a neodhalitelné, jsou osciloskopem identifikovatelné na první pohled. S digitálním osciloskopem začnete závady odhalovat, nikoli odhadovat. Ovládnutí paralelní diagnostiky digitálním osciloskopem, byť na základní úrovni, chápejte jako konkurenční výhodu, díky které se k Vám bude vracet stále více zákazníků.

Databáze přednastavených měření

Program obsahuje databázi více jak 80. přednastavených průběhů snímačů a akčních členů. Výběrem z přehledného menu se uživateli na pozadí obrazovky měření zobrazí vzorový průběh a zároveň se osciloskop nastaví pro okamžité měření. Na webu naší technické podpory si můžete prohlédnout ukázky sekci přednastavená měření. Databáze průběhů je rozdělena do 5. sekcí:

Okruhy zapalování
Diagnostika primárního a sekundárního vinutí zapalovací cívky. Pro přesnou analýzu sekundáru je v přednastaveném měření integrován vzorec pro výpočet hodnot zapalovacího napětí (jehly), napětí výboje při přeskoku jiskry, doby hoření a doby trvání induktivního dokmitu.

Testy snímačů
Diagnostika otáčkových snímačů induktivních a Hallových např. na klice a vačce, měřiče hmotnosti vzduchu (MAF), snímače tlaku v sacím potrubí (MAP), potenciometrické snímače polohy např. pedálu plynu, Lambda sondy, apod.

Testy CAN-BUS/LIN-BUS
Diagnostika integrity sériové sběrnice CAN-BUS (sledování napětí), testy sběrnice LIN při vypnutém zapalování.

Testy vstřikovacích trysek
Měření napětí a proudu, kterými ECU otevírá a zavírá vstřikovací trysky jak na zážehových, tak na vznětových motorech, např. systémy jednobodového a vícebodové vstřikování benzinu nebo Common-Rail.  .

Okruhy dobíjení a testy komprese
Testy dobíjecích soustav 12 V i 24 V, test alternátoru, testy relativní komprese na vznětových i zážehových motorech.

Program též umožňuje zachytit naměřený průběh a uložit jej jako referenční křivku nebo uložit nastavení osciloskopu pro opakované měření diagnostikované součásti.

Kompatibilita s automobily

Osciloskop slouží výhradně pro sledování nejrůznějších elektrických dějů (průběhu) v čase. V rámci použití na automobilech neexistuje omezení kompatibility s elektrickým komponentem - snímačem nebo akčním členem. Měření pomocí osciloskopu lze provádět jak na osobním, tak na nákladního automobilu či motocyklu. Vše je jen otázkou obsluhy osciloskopu tj. jeho správného nastavení a připojení k diagnostikované součásti.

Obsah balení Dodávka obsahuje:
1x DSO 3064 CZ - čtyřkanálový automobilový osciloskop bez generátoru signálu
1x Pasivní sonda 60 MHz Hantek PP80 (CAT-II)
1x Propojovací kabel BNC – krokodýlky
1x Propojovací kabel BNC-BNC (pouze u 304A)
1x Propojovací kabel LAN (pouze u modelu s LAN)
1x Propojovací kabel USB 2.0
1x Napájecí adaptér Telca FKS308HSC
1x Přístup ke stažení kompletní technické dokumentace a software v českém jazyce zasíláme po zakoupení produktu


Ukázky

Datasheet Datasheet DSO 3000
Videa

YotuTube

Obrázky

Ukázka zapojení 3064 s atenuátory
Ukázka zapojení 3064 s atenuátory

Primární okruh zapalování - volnoběh
Primární okruh zapalování - volnoběh

Test vstřikovacích trysek - 4 kanálový režim
Test vstřikovacích trysek - 4 kanálový režim

MAP senzor - akcelerace
MAP senzor - akcelerace

Snímače otáček - klika, vačka
Snímače otáček - klika, vačka

Lambda sonda - zvýšené otáčky (spodní průběh je přednstavený průběh z databáze)
Lambda sonda - zvýšené otáčky (spodní průběh je přednstavený průběh z databáze)

Hodnocení

Hodnocení produktu: DSO 3064 (A)

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 hvězda 2 hvězdy 3 hvězdy 4 hvězdy 5 hvězdy
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon