Vítejte na autodiagnostik.cz. Můžete se

Back to Top


Vážení návštěvníci,
objednávky prosíme nyní pouze telefonicky na bezplatné lince 800 66 44 66, nebo na E-mailové adrese jarkovska@autodiagnostik.cz.

Právě migrujeme na nový internetový obchod. Omlouváme se za případné zdržení.


DSO 1008C

Podrobnosti

Autoskop DSO 1008C

Jste začátečník a potřebujete jednoduché ukazovátko za málo peněz?

Představujeme Vám Autoskop DSO 1008C CZ. Nejdostupnější osmikanálový automobilový osciloskop na českém a slovenském trhu. Ve své cenové kategorii nemá autoskop 1008C CZ konkurenta. Chcete-li být při výběru vhodného osciloskopu moudřejší, přečtěte si článek „Jak vybrat správný osciloskop?“. Osmikanálový osciloskop 1008C CZ je navržen pro potřeby začínajících diagnostiků a techniků, kteří nechtějí do pořízení automobilového osciloskopu investovat vyšší částky a tím riskovat poškození či zničení drahého vybavení v rámci své výuky.

Volba správného příslušenství je předpoklad úspěchu

Příslušenství k osciloskopuSoučástí dodávky tohoto produktu není příslušenství potřebné pro plnohodnotnou paralelní autodiagnostiku. Pokud vybíráte osciloskop právě pro potřeby diagnostiky vozidel, doporučujeme vybrat si cenově výhodnou profisadu nebo můžete využít naší nabídky profisady Individual, tj. konfigurace příslušenství dle Vašeho výběru za zvýhoděnou cenu. Také můžete využít naší nabídky na výhodné sady příslušenství.

Pokud s měřením začínáte, pak bychom Vám doporučili zaměřit se nejprve na základní metodiku měření napětí na snímačích. Pro tato měření Vám postačí bezútlumový měřicí kabel BNC Professional, napichovací jehla a krokosvorka. Měřicí kabel BNC je dostatečně dlouhý a je rozvětvený, což Vám umožní snadný pohyb nad motorovým prostorem. Díky kompatibilitě 4 mm konektorů s kontrolními vstupy, kterými je vybaven, je možné do něho zapojovat hroty, krokosvorky a adaptéry. Napíchnutí hrotu do svorkovnice, přichycení se krokosvorkou ke kostře motoru, či na mínus-pól akumulátoru, není-li nutná kostra přímo ze snímače, bude pro Vás velmi snadné. Pro měření vyššího napětí, se kterým se setkáte např. na primárním okruhu zapalování nebo na vstřikovačích (zážehového motoru) je nutné z důvodu ochrany proti přepětí mezi měřicí kabel a na vstup osciloskopu zapojit atenuátor. Sekundární okruh zapalovací cívky není možné vzhledem k vysokému napětí (v řádek desítek kV) měřit přímým připojením na výstup z cívky. Testy sekundáru je možné provádět pouze kapacitními snímači. Pro testy vstřikovačů dieselových motorů, můžete využít například proudové kleště CC 60A a CC 65A, jimiž změříte velikost proudu, potřebného k otevření vstřikovacího ventilu. Také můžete využít piezo-snímač, který se připojí přímo na vysokotlaké vedení paliva. Pro měření tlaku a podtlaku je zapotřebí tlakových sond. Pro rychlou diagnostiku stavu sacích a výfukových ventilů doporučujeme vakuový snímač Tx.

Proč potřebujete digitální osciloskop?

Neexistuje měřicí nebo diagnostický přístroj, který by dokázal, v rámci testu elektrických komponent, digitální osciloskop nahradit v plné míře. Mnoho závad, které jsou pro sériovou (OBD) diagnostiku skryté a neodhalitelné, jsou osciloskopem identifikovatelné na první pohled. S digitálním osciloskopem začnete závady odhalovat, nikoli odhadovat. Ovládnutí paralelní diagnostiky digitálním osciloskopem, byť na základní úrovni, chápejte jako konkurenční výhodu, díky které se k Vám bude vracet stále více zákazníků.

Překážky každého začátečníka

První překážkou každého začátečníka je pořizovací cena digitálního osciloskopu. Automobilové osciloskopy se vždy vyznačují vyšší pořizovací cenou. Další překážkou může být strach z používání drahého zařízení. Digitální osciloskop je poměrně křehký přístroj, choulostivý na neodborné použití, které může vést k jeho nevratnému poškození. Poslední a velice podceňovanou překážkou je překlenutí bariéry teoreticko-praktických znalostí, které jsou nezbytné pro osvojení základních dovedností. Zjednodušeně řečeno, nechuť učit se novým věcem je jedním z důvodů, proč české autoservisy osciloskop odmítají. Pokud se stále rozhodujete, přečtěte si deset důvodů proč potřebujete digitální osciloskop.

Pomoc začátečníkům

Pro začátečníky je velmi složité překlenout ovládání osciloskopu právě z důvodu, že neumí osciloskop správne zapojit, nastavit a následně porozumět zobrazovaným průběhům. Ovládací program autoskopu Hantek je v českém jazyce a obsahuje databázi přednastavených průběhů, tj. snímačů a akčních členů, respektive setupů, které automaticky osciloskop nastaví a současně na pozadí obrazovky zobrazí tvar požadovaného průběhu. K profisadám Simple, Complete a Extensive navíc dodáváme rozepsanou technickou dokumentaci k přednastaveným měřením. Prohlédněte si obsah dokumentu a stručnou ukázku z dokumentace k přednastaveným měřením.

Databáze přednastavených měření

Program obsahuje databázi více jak 80. přednastavených průběhů snímačů a akčních členů. Výběrem z přehledného menu se uživateli na pozadí obrazovky měření zobrazí vzorový průběh a zároveň se osciloskop nastaví pro okamžité měření. Na webu naší technické podpory si můžete prohlédnout ukázky sekci přednastavená měření. Databáze průběhů je rozdělena do 5-ti sekcí:

 • Testy zapalování
  Diagnostika primárního a sekundárního vinutí zapalovací cívky. Pro přesnou analýzu sekundáru je v přednastaveném měření integrován vzorec pro výpočet hodnot zapalovacího napětí (jehly), napětí výboje při přeskoku jiskry, doby hoření a doby trvání induktivního dokmitu.
 • Testy snímačů
  Diagnostika otáčkových snímačů induktivních a Hallových např. na klice a vačce, meřiče hmotnosti vzduchu (MAF), snímače tlaku v sacím potrubí (MAP), potenciometrické snímače polohy např. pedálu plynu, Lambda sondy, apod.
 • Testy CAN-BUS/LIN-BUS
  Diagnostika integrity sériové sběrnice CAN-BUS (sledování napětí), testy sběrnice LIN při vypnutém zapalování.
 • Testy vstřikovacích trysek
  Měření napětí a proudu, kterými ECU otevírá a zavírá vstřikovací trysky jak na zážehových, tak na vznětových motorech, např. systémy jednobodového a vícebodové vstřikování benzinu nebo Common-Rail.  
 • Testy dobíjení a testy komprese
  Testy dobíjecích soustav 12 V i 24 V, test alternátoru, testy relativní komprese na vznětových i zážehových motorech.

Program též umožnuje zachytit naměřený průběh a uložit jej jako referenční křivku nebo uložit nastavení osciloskopu pro opakované měření diagnostikované součásti.

Kompatibilita s automobily

Osciloskop slouží výhradně pro sledování nejrůznějších elektrických dějů (průběhů) v čase. V rámci použití na automobilech neexistuje omezení kompatibility s elektrickým komponentem - snímačem nebo akčním členem. Měření pomocí osciloskopu lze provádět jak na osobním, tak na nákladního automobilu či motocyklu. Vše je jen otázkou obsluhy osciloskopu tj. jeho správného nastavení a připojení k diagnostikované součásti.

Technické provedení 1008C CZ

Rychlost vzorkování 2400 KHz (2,4 MHz) bohatě postačí pro potřeby běžného měření na analogových snímačích, jako jsou např. snímače MAP, MAF, Lambda sondy, teplotní snímače, otáčkové snímače (indukční a Hallovy) atd. Pro podrobné sledování a analyzování rychlých dějů doporučujeme zakoupit Autoskop DSO 3064 (A) (60 MHz) nebo profesionální rekordér, motortester MTPro CZ. Pro většinu měření na automobilu bohatě dostačuje vzorkovací frekvence do 2 MHz. Odolné robustní plastové zapouzdření chrání přístroj v náročných podmínkách dílenského prostředí. Bytelná schránka ukrývá kvalitně navržené zařízení automobilového osciloskopu Hantek.

Klíčové vlastnosti pro autodiagnostiku

Klíčovou vlastností Autoskopu 1008C CZ je obsáhlá databáze přednastavených měření pro nejrůznější snímače a akční členy. Mezi nejdůležitější funkce patří:
• Přednastavená měření autodiagnostiky
• Automatické nastavení měření
• Sledování a vyhodnocování měření hodnot
• Měřicí kurzory
• Funkce Zoom pro naměřené průběhy
• Uložení snímku obrazovky
• Tisk reportu pro zákazníka

Ostatní funkce

Autoskop 1008C CZ disponuje celou řadou standardních funkcí, se kterými se běžně setkáváme u laboratorních osciloskopů, protože z laboratorního osciloskopu vychází. Nepostradatelné funkce pro autodiagnostiku jsou mimo již zmíněné databáze průběhů, měřicí kurzory či funkce vyhodnocování aktuálního měření s velikou škálou hodnot jak na časové, tak na napěťové základně. Ze speciálních funkcí můžeme zmínit např. 8. kanálový pulzní generátor s výstupní logikou LVTTL a frekvenčním rozsahem 0-250 kHz. Tato funkce je však pro autodiagnostiku v podstatě nepoužitelná.

Program a aktualizace

Uživatelské prostředí programu je intuitivní a uživatelsky přátelské i pro méně zkušené uživatele. Program je kompletně lokalizován do českého jazyka. Licence programu není vázána na jeden počítač. Aktualizace programu jsou zdarma.

Výhodná cena – optimální výkon

Hantek přináší alternativu a nabízí velmi vyvážený poměr cena/výkon. Autoskopy od Hanteku dobře poslouží začátečníkům a studentům. Díky nízké pořizovací ceně jsou dostupné každému automechanikovi a zájemci o paralelní diagnostiku. Po osvojení dovedností a získání praktických zkušeností si jistě každý zapálený diagnostik koupí vyspělý automobilový osciloskop. Autoskop DSO 1008C CZ nemá ve své cenové kategorii konkurenta. Cenově srovnatelné produkty, které jsou uzpůsobeny pro autodiagnostiku nedosahují ani poloviční vzorkovací frekvence.

Obsah balení Dodávka obsahuje:
1x DSO 1008C CZ USB - osmikanálový automobilový osciloskop
1x Propojovací kabel USB 2.0
1x Přístup ke stažení kompletní technické dokumentace a software v českém jazyce zasíláme po zakoupení produktu. 


Ukázky

Datasheet Datasheet DSO 1000
Videa

YotuTube

Obrázky

Snímač úhlu polohy klikové hřídele (Hallův snímač)
Snímač úhlu polohy klikové hřídele (Hallův snímač)

Snímač kvality vzduchu- Lambdasonda, titanová
Snímač kvality vzduchu- Lambdasonda, titanová

Snímač absolutního tlaku v sání - MAP, analogový
Snímač absolutního tlaku v sání - MAP, analogový

Sekundární (modrý) a primární okruh zapalovací cívky
Sekundární (modrý) a primární okruh zapalovací cívky

Primární okruh zapalování a induktivní snímač polohy klikové hřídele
Primární okruh zapalování a induktivní snímač polohy klikové hřídele

Primární okruh zapalovací cívky- omezení proudu
Primární okruh zapalovací cívky- omezení proudu

Test vstřikovací trysky- měření napětí, jednobodové vstřikování
Test vstřikovací trysky- měření napětí, jednobodové vstřikování

Test diod alternátoru
Test diod alternátoru

Test relativní komprese- zážehový motor
Test relativní komprese- zážehový motor

Sledování sériové sběrnice CAN-BUS
Sledování sériové sběrnice CAN-BUS

Hodnocení

osciloskop 1008 hodnoceno uživatelem Roman D. (Liberec)
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon
Vždy naprostá spokojenost se zbožím i s technickou podporou díky (Přidáno 15.12.2018)
Hodnocení 1008C hodnoceno uživatelem Václav
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon
Děkuji za vytvoření a zpřístupnění účtu technické podpory! Vše, co jsem potřeboval, jsem nalezl a všechno perfektní. Jsem překvapen z přítupu k zákazníkovi. Jste jedna z mála firem, která má takovýhle profesionální přístup. Jsem mile překvapen. (Přidáno 05.10.2018)
Dobrý skop hodnoceno uživatelem Jan Š. (Karlovy Vary)
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon
Ujde, za ty peníze... (Přidáno 21.08.2018)
Perfektní podpora hodnoceno uživatelem Luboš T. (Praha)
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon
Děkuji panu Klocovi za perfektní zaškolení a více než lidský přístup. Bezkonkurenční!
Přeji Vám mnoho zdaru!
(Přidáno 21.08.2018)
Doporučuji hodnoceno uživatelem Mirek T. (Jihlava)
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon
Pro začátečníka jako jsem já je tohle ideální! (Přidáno 13.07.2018)
Zobrazit všechna hodnocení

Hodnocení

Hodnocení produktu: DSO 1008C

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 hvězda 2 hvězdy 3 hvězdy 4 hvězdy 5 hvězdy
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon

Související produkty