Vítejte na autodiagnostik.cz. Můžete se

Back to Top


Vážení návštěvníci,
objednávky prosíme nyní pouze telefonicky na bezplatné lince 800 66 44 66, nebo na E-mailové adrese jarkovska@autodiagnostik.cz.

Právě migrujeme na nový internetový obchod. Omlouváme se za případné zdržení.


DEC SuperScan 3 FULL

Podrobnosti

Diagnostický systém DEC Superscan

DEC Superscan třetí generace je považován za jeden z nejvyspělejších multi-značkových diagnostických systémů na světě. Nové technologické řešení ASM-X umožňuje doslova bleskové navazování komunikace s řídicími systémy, vč. nejnovějších systémů komunikujících na protokolech UDS. Uživatelské prostředí programu je přehledné a uživatelsky přátelské.

Diagnostický systém DEC je na trhu již od r. 1999, byl přeložen do 10. jazyků a prodává se ve více než 25. zemích světa.

Nová verze přináší, oproti DEC první a druhé generace, nové přelomové funkce, které si vyžádaly kompletní změnu původního interface i software. Změny byly uskutečněny nejen na základě dlouholetých zkušeností v oblasti vývoje diagnostických systémů, ale i na základě podnětů a zpětné vazby ze strany mechaniků a autotroniků, kteří DEC Superscan používají již dlouhá léta. Vývojáři programu ponechali ze staré verze nejlepší vlastnosti původního AutoScanManageru a rozšířili je o možnosti individuálního nastavení v rámci ovládání programu např. škálovatelnost funkcí, ale i integrovaný systém technické nápovědy a online propojení s vědomostní databází a sítí technické podpory Mechnet.

Technická podpora Mechnet

Mechnet je integrovaná funkce diagnostického systému DEC, umožňující online zadávání technických dotazů, vztahujících se přímo k problematice sériové diagnostiky vozidel, napříč všemi podporovanými výrobci. Technické dotazy se nejčastěji týkají významu chybových kódů, často se vyskytujících problémů, problematiky kódování a konfigurace jednotek apod. Databáze Mechnetu obsahuje tisíce již vyřešených diagnostických problémů a známých chyb, napříč všemi podporovanými výrobci vozidel. Síť Mechnetu spojuje všechny uživatele systému DEC, kteří si vzájemně odpovídají na technické dotazy. Každou relevantní odpověď na technický, doposud nevyřešený dotaz, mohou uživatelé mezi sebou hodnotit. Podle stupně ohodnocení získává každý uživatel kreditní body, které může v době updatu vyměnit za slevu na aktualizaci systému. Aktivním přispíváním do databáze Mechnetu je tak možné významně snížit cenu roční aktualizace.

Diagnostika EOBD

Systém DEC má implementován modul pro diagnostiku vozidel emisní normy EOBD (zážehové m. 2001+, vznětové m. 2003+). Jedná se převážně o diagnostiku řídicích jednotek motorů. Diagnostika EOBD sleduje všechny systémy, které by se svou případnou poruchou mohly podílet na zvýšení emisních hodnot při spalovaní. Pro více informací volejte, rádi Vám zašleme podrobnější materiály.

Podpora starších vozidel

Starší vozidla (převážně do r.v. 1996) nejsou vybavena standardizovanou 16-pinovou OBD diagnostickou zásuvkou a pro jejich diagnostiku je nutné využívat příslušné redukce. Systém DEC podporuje diagnostiku starších vozidel, nicméně ji nerozšiřuje.

Česká lokalizace

Uživatelské prostředí programu je intuitivní a uživatelsky přátelské i pro méně zkušené uživatele. Program je částečně lokalizován do českého jazyka. Na překladu se stále pracuje a postupně se doplňuje.

Aktualizace

Aktualizace diagnostických funkcí probíhá 1x za rok. Updaty programu jsou placené. Cenu aktualizací lze snížit v závislosti na počtu nasbíraných kreditních bodů z Mechnetu. Aktualizace systému DEC superscan nejsou povinné, tzn. pokud se rozhodnete, že systém nebudete v daném roce aktualizovat, veškeré diagnostické funkce zůstanou nezměněny a plně aktivní. Při diagnostice vozidel nebudete nikterak omezováni, jak tomu bývá u konkurenčních řešení.

Technické provedení a licence

Robustní housing diagnostické hlavy v sobě ukrývá veškerou potřebnou inteligentní elektroniku navrženou a vyrobenou nejmodernějšími technologiemi. Připojení k PC zajišťuje vyměnitelný kabel USB 2.0 HI-Speed. Nositelem licence je hardwarový klíč, který je integrován přímo v diagnostické hlavě interfacu. Licenční klíč je jedinečný kód přidělený každé diagnostické hlavě individuálně.

Popis funkcí

Podpora následujících funkcí se liší v závislosti na výrobci, typu automobilu a konkrétním systému řízení.

Základní funkce systému

Identifikace řídicích jednotek
Rozšířená identifikace řídicích jednotek
Automatický test vozu – Autoscan
Čtení pamětí závad
Mazání pamětí závad
Hromadné mazání závad (všechny jednotky)
Upřesnění vzniku závady
Čtení měřených hodnot
Rozšířená měření hodnot
Logování - záznam měřených hodnot
Diagnostika EOBD
Readiness - Čtení a reset stavu emisní připravenosti
Tisk reportu z diagnostického testu pro zákazníka
Snadná přizpůsobitelnost uživatelského prostředí

Rozšířené a pokročilé funkce

Testy akčních členů
Základní nastavení řídicích jednotek
Přizpůsobení řídicích jednotek
Kódování řídicích jednotek
Bezpečnostní přístup do řídicích jednotek
Přístup do databáze Mechnet
Funkce Tags- Integrovaná technická podpora

Pokročilé diagnostické procedury

Regenerace filtrů pevných částic (DPF)
Přizpůsobení klíčů
Změny komfortních nastavení vozidel, např. denní svícení, výstražné blikání apod.
Základní nastavení akčních členů
A mnoho a mnoho dalších …

Podporované značky

Multiznačkový diagnostický systém DEC Superscan je komplexní diagnostický nástroj pro sériovou diagnostiku vozidel značek Land rover, Rover, MG, Ford, BMW, MINI, Renault, Peugeot, Citroen, Opel/Vauxhall, Toyota, Lexus, Chevrolet, Hyundai, Kia, Alfa Romeo, Fiat, Lancia, Audi, Škoda, Seat, Volkswagen.

Technické parametry diagnostické hlavy

Provozní teplota: -10°C ~ + 40°C
Nadmořská výška: max. 1000 m. n. m
Nekondenzující vlhkost: max. 80%
Maximální rozdíl napětí: 14 V (na pinech OBD konektoru)
Připojení k PC: USB 2.0 typ A/Bluetooth

Hardwarové a systémové požadavky na PC

Minimální konfigurace pro spuštění a běh aktuální verze aplikace DEC je PC s procesorem Intel Pentium IV 2 GHz (nebo AMD), operační pamětí 256 MB RAM s operačním systémem Microsoft Windows XP a vyšším. Operační systémy Microsoft Windows 95, 98, ME a NT4 nejsou od verze DEC 3 podporovány.

Obsah balení Dodávka obsahuje:
1x Diagnostická hlava DEC SS3
1x OBD 16PIN propojovací kabel
1x SS3 Bluetooth modul
1x CD – Všechny současné moduly pro multi-značkovou diagnostiku
1x Licence – 12 měsíců aktualizací
1x Prodlužovací kabel USB
1x Tištěný instalační a aktivační manuál
1x Transportní kufr


Ukázky

Datasheet Není k dispozici
Videa

YotuTube

Obrázky
DEC blok ukazek 1

DEC blok ukazek 2

Hodnocení

Multifunkcni diagnostika vice znacek hodnoceno uživatelem Jirkas
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon
Zajimava multifunkcni diagnostika vsemoznych znacek.Malinko ji sráží nepresne preklady do cz nebo vyber auta ci rj, kde u nekterych modelu je treba znat do podrobna ty osazene jednotku, coz muze,byt problem. (Přidáno 30.09.2017)

Hodnocení

Hodnocení produktu: DEC SuperScan 3 FULL

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 hvězda 2 hvězdy 3 hvězdy 4 hvězdy 5 hvězdy
Technická podpora
Uživatelská přívětivost
Užitnost
Kompatibilita
Cena/výkon