Vítejte na autodiagnostik.cz. Můžete se

Back to Top


Vážení návštěvníci,
objednávky prosíme nyní pouze telefonicky na bezplatné lince 800 66 44 66, nebo na E-mailové adrese jarkovska@autodiagnostik.cz.

Právě migrujeme na nový internetový obchod. Omlouváme se za případné zdržení.


VCDS Ross-Tech HEX-NET® 

Ross-Tech HEX-NET® rozšiřuje USB konektivitu o bezdrátové WIFI rozhraní (802.11B/G), umožňující díky mobilní aplikaci VCDS-Mobile®, možnosti připojení se přes webové rozhraní a službě VCDS-CloudTM využívat pro komunikaci s vozy i jiné platformy operačních systémů než MS Windows®. Majitel rozhraní HEX-NET® může využívat jak klasickou aplikaci Ross-Tech VCDS®, tak VCDS-Mobile® nebo se s vozidlem spojit prostřednictvím internetového prohlížeče.

VCDS-HEX-NET

Vysokou odolnost diagnostické hlavy HEX-NET® zajišťuje odolný housing, vyrobený z ABS plastu se zesílenými vlákny. Pro maximální stabilitu komunikace a spolehlivost kontaktů je 16 pinový OBD2 konektor osazen zlacenými piny. Diagnostická hlava je dále osazena 3 LED diodami. Ledky indikují jednak režim WiFi bezdrátového spojení se zařízením, tj. buď režim přístupového bodu (AP Mode), nebo režim infrastruktury (Infrastructure Mode), ale také mohou indikovat případný zkrat. Elektronika diagnostického interface HEX-NET® trvale sleduje PIN 15 a je vybavena automatickou detekcí přenosové rychlosti.

Licenční klíč je stejně jako u HEX-V2® integrován přímo v elektronice diagnostické hlavy. Jedná se o multi-user licenci, tzn. plně přenositelnou licenci s možností instalace programu do neomezeného počtu zařízení. „Licenční“ novinkou obou nových kabelů HEX-V2® i HEX-NET® je online aktivace a párování licence přímo u společnosti Ross-Tech prostřednictvím online spojení a validace přes emailovou adresu uživatele.

VCDS-Mobile®

VCDS-Mobile® je multi-platformová mobilní verze diagnostického programu Ross-Tech VCDS®. V podstatě nezáleží na tom, jaký operační systém běží na vašem mobilním zařízení. Jednoduše vytáhnete svůj chytrý telefon z kapsy, připojíte se k HEX-NETu a ihned diagnostikujete vozidlo.

VCDS-Mobile

VCDS-Mobile® má v současnosti tři uživatelská omezení. Jedním je „snížená“ diagnostiky schopnost v závislosti na režimu připojení, druhým je absence českého jazyka a posledním je beta verze aplikace VCDS-Mobile® jako takové. Instalaci VCDS Vám zdarma nainstalujeme i do následujících platforem a operačních systémů:

  • Android® (telefony a tablety)
  • Apple iPad®
  • Apple iPhone®
  • Blackberry Z10®, Q10®, apod.
  • Microsoft Surface®
  • Windows Phone®
  • KindleFire®

VCDS-Mobile® je funkční, nicméně výrobce Ross-Tech upozorňuje, že se stále jedná o beta verzi programu. V současnosti se některé chybějící funkce již programují a o některých se výhledově uvažuje, avšak není rozhodnuto, jestli budou přidány.

Ross-Tech VCDS-CloudTM

VCDS-Cloud® je bezplatná internetová služba výrobce Ross-Tech, která centralizuje a udržuje potřebná diagnostická data v nejaktuálnější možné podobě. VCDS-Mobile® si tak v reálném čase stahuje nejaktuálnější informace o vozidlech, potřebné pro komunikaci a interpretaci přenášených dat v rámci funkcí přizpůsobení, základního nastavení, bezpečnostního přístupu a kódování.

Online systém VCDS-Cloud® je dalším logickým vývojovým krokem pro zvýšení diagnostiky schopnosti systému VCDS® zejména moderních vozidel. Službu VCDS je možné provozovat pouze s diagnostickým interfacem HEX-NET® v režimu infrastruktura.

Možnosti spojení s HEX-NETem

Režim přístupový bod
Autodiagnostika HEX-NETV režimu přístupový bod si interface HEX-NET® vytvoří samostatnou lokální síť, tzv. Access Point, tak jako běžný WiFi router, do jehož sítě je snadné se díky číslu interface uvedeném na diagnostické hlavě kabelu ihned připojit z libovolného zařízení. Pro komunikaci s vozidlem je možné využít buď klasický program VCDS (pouze pod Windows PC) nebo mobilní aplikaci VCDS-Mobile® či rozhraní webového prohlížeče. V případě komunikace s klasickou verzí programu VCDS® – tzn. připojením se k síti vytvořené interfacem HEX-NET® z klasického notebooku a operačního systému MS Windows je nutné aby byl počítač/notebook vybaven WiFi síťovým adaptérem. V takovém případě je možné využít veškeré diagnostické funkce programu VCDS®, tak jako by byl kabel propojen pomocí propojovacího kabelu USB.

Omezení funkcí v AP módu s VCDS-Mobile®
V režimu přístupový bod (AP Mód) či přes webový prohlížeč dochází k omezení komunikace schopnosti VCDS s vozidlem. V režimu AP Módu je diagnostika omezena na funkce: 00 – Autoscan, 01 – identifikace řídicí jednotky, 1A rozšířená ID, 02 – paměť závad- čtení, 05 – paměť závad – mazání, 06 – ukončení komunikace s ECU, Rozšířené měřené hodnoty vč. zobrazení grafického zobrazení měřených hodnot (VC-Scope) a podpory duálních řídicích jednotek a funkce č. 18 – Freeze Frame data.

Režim Infrastruktura
Autodiagnostika HEX-NET Předpokladem úspěšně navázané komunikace v režimu infrastruktura je již existující síť WiFi, tzn. že v rámci spojení „mezi“ diagnostický interface HEX-NET® a mobilní zařízení či PC vstupuje další aktivní síťový prvek – WiFi router, který není standardní součástí profisady VCDS Profi (možné doobjednat). V režimu infrastruktura hraje WiFi router klíčovou úlohu z důvodu zajištění konektivity „diagnostické stanice VCDS“ k síti Internet. Princip vlastní komunikace zůstává v podstatě stejný, jako je tomu v režimu „přístupový bod“ s tím rozdílem, že se díky přihlášení k síti Ross-Tech VCDS-CloudTM minimalizuje omezení komunikace-schopnosti aplikace VCDS-Mobile® či webového prohlížeče.

Rozšíření funkcí v Infrastrukturním módu
Díky internetovému připojení může HEX-NET® využít v režimu infrastruktura online službu VCDS-CloudTM, díky které se rozšiřuje komunikace schopnost oproti režimu přístupový bod o funkce: 03 – Akční členy a akční členy výběr; 04 – Základní nastavení; 07 – Kódování vč. podpory kódování Slave jednotek; 10 – Přizpůsobení; 11 – Login / Kódování II a funkce 16 – Bezpečný vstup.


.